Göbeklitepe’nin keşfi bugüne kadar doğru kabul ettiğimiz bir bilimsel bilgiyi değiştiriyor gibi görünüyor. Buna göre belki de avcı toplayıcı dönemin devam ettiği süreçte yerleşik hayat da başlamış olabilir! Atölye çocukları bu esrarengiz arkeolojik alan üzerinden, bilimsel bilginin doğruluğu üzerine birlikte düşünmeye davet ediyor. Fotoğrafçı Isabel Muñoz’un sergide bulunan, Göbeklitepe, Karahantepe ve Sayburç’u yakından görmemizi sağlayan fotoğrafları ise bu tartışmanın, karanlıkta kalarak gözden kaçabilecek bölgelerini aydınlatan bir fener işlevi görüyor.
Atölye yürütücüsü: Özge Özdemir
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Tüketimci kültürü eleştiren bu eserden yola çıkarak Harun Çırak’tan bu şeylerin neler söylediklerini, nasıl söylendiklerini hayal etmesini istedik. Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ilk bölümde hevesle satın alındıktan sonra bir köşeye fırlatılan meyve sıkacağına kulak kabartıyoruz…
Dört bölümlük ‘Söylenen Şeyler’ yazı serisinin sonuna geldik – bu hafta çömleğin kendisi dile geliyor, ve söyleyecek çok şeyi var!
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)