Öğretmenler
Gelecek Hatıraları sergisini rehberli tur ile gezen öğretmenler sergideki eserler hakkında bilgi ediniyor. Öğretmenler, belli bir yer ve zamanı hatırlatan veya koleksiyonu yapılan nesnelerin kültürel ve sembolik değeri üzerine düşünüyor, kişisel yolculuklarla bölgenin hafızasını birbirine ören eserlerin anlattıkları hikâyelere kulak veriyor. Katılımcılar öğrencilerine sergiyi verimli şekilde gezdirebilme yolları ve farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikler keşfetme imkanı yakalıyor.
Süre: 40 dakika
İlişkili Sergi: Gelecek Hatıraları
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir. En az 5 en fazla 20 kişilik gruplar halinde rezervasyon yapılması gerekmektedir, bireysel rezervasyon kabul edilmemektedir.
Detaylı bilgi ve rezervasyon için: ogrenme@peramuzesi.org.tr
E-bültene kaydolmak için tıklayınız.
Bir süredir bu denli geniş ölçekte tecrübe etmediğimiz bir salgına tanıklık ediyoruz: Covid-19. Etrafımızı birdenbire ve hızla saran, hayatımızda öncelik olarak belirlediğimiz birçok şeyin önüne geçen bu virüs, bizleri alışkanlıklarımızı yeniden düşünmeye mecbur bırakıyor.
Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait Oryantalist Resim Koleksiyonu’nda bugüne kadar Pera Müzesi’nin ikinci katındaki sergilerde de yer almış iki çocuk portresi bulunmaktadır. 20. yüzyıl başlarında, 4 yıl arayla yapılmış bu resimlerdeki çocuklardan biri Sultan Abdülhamid’in oğullarından Şehzade Abdürrahim Efendi, diğeri ise Osman Hamdi Bey’in kızı Nazlı’dır.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)