Pera Çocuk
7-12 Yaş
Evinizdeki fincanların şekillerine ve renklerine hiç dikkat ettiniz mi? Fincanların hangi malzemeden yapıldığını biliyor musunuz? Bu atölyede, önce rehber eşliğinde çevrimiçi sergi turuyla eserleri inceliyor ve seramiklerin ilgi çekici dünyasını keşfe çıkıyoruz. Ardından kil hamuru kullanarak temel seramik yöntemlerini öğreniyoruz. Kili yoğuruyor, şekillendiriyor ve en sonunda boyayarak fincan tasarımlarımızı tamamlıyoruz. Bu atölyede yaratıcılığımızı geliştiriyor, hayallerimizi malzemelerle görselleştirip özgürce ifade ediyoruz.
İlişkili Sergi: Kahve Molası
Malzemeler
Kil hamuru
Ebeşuar seti
Ahşap çöp şiş çubuğu
Kürdan
Guaj boya veya akrilik boya
Fırça Su
Su kabı
Çalışma örtüsü
Yaş Grubu: 7-12
Süre: 45 dakika
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.
Kontenjan: 60 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Janine Antoni, 1990’larda, kimlik inşası meselesine odaklanmaya başladı. Yala ve Sabunla isimli yapıtını, klasik heykel geleneğine uygun olarak, doğrudan kendi bedeninden aldığı kalıptan yola çıkarak yaptı. Bu büstleri sıra dışı kılan ise, sabun ve çikolata gibi tüketim maddelerinden yapılmış olmaları.
New York sokaklarında hicivli graffitilerinin belirlemeye başladığı 1977’den 1988’deki zamansız ölümüne kadar Jean-Michel Basquiat neo-ekspresyonizm çizgisinde son derece etkili yapıtlar üretti. Bütün çalışmalarında olduğu gibi, şematik fırça darbeleriyle yapılmış bu kara maske de sanat, edebiyat, popüler kültür ve Karayip geleneğine birçok gönderme barındırıyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)