Pera Öğrenme, çocukları Uluslararası Müzeler Haftası’nda müzeyi eğlenerek keşfetmeye davet ediyor! Bu atölyede çocuklar, “Müze denince aklınızda nasıl bir yer canlanıyor? Müzeye niye gidilir, orada ne yapılır?” sorularına verebilecekleri yeni ve yaratıcı yanıtların peşine düşerken Pera Müzesi’ni ve koleksiyonlarını da yakından tanıma fırsatı buluyor. Katılımcılar çeşitli malzemelerle maket müzelerini yaratıyor ve ardından bu müzenin duvarlarını diledikleri eserlerle donatarak minyatür sergilerinin küratörü oluyor.
Kontenjan: 15 kişi
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)