Oyun ve oyuncakların şekilleri, içerikleri ve üretim yöntemleri zaman içerisinde değişse de oyun oynamak insanlığın hayatında binlerce yıldır bulunuyor. Oyun oynama pratiklerinin ve çeşitli oyuncakların inceleneceği Ters Yüz PƎRⱯ sergisinden esinlenen atölyede çocuklar farklı materyaller ile tarihteki oyuncak arketiplerini üretiyor. Mimari eğitimde kullanılan prototipleme yöntemleri ile oyuncakların arkeolojisinin birleştirildiği atölyede, eski oyuncaklar bez alçı ile dönüştürülerek son hâlini alıyor.
Atölye Yürütücüsü: Pley Studio
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor. Sanatçının, Osmanlı’nın İngiltere’ye gönderdiği ilk elçi Yusuf Agah Efendi yorumlarını, her ay Pera Müzesi Blog’undan takip edebilirsiniz.
Batılı ressamların İstanbul’u konu alan resimleri söz konusu olduğunda Haliç çok özel bir yere ve öneme sahiptir. Topkapı Sarayı ve anıtsal yapıların yer aldığı Tarihi Yarımada’yla, batılıların konakladığı, yabancı elçiliklerin yer aldığı Galata’yı birbirinden ayıran bu su kütlesi, geçişimli bir sınır gibidir adeta.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)