Bu atölye; birlikte yaşama, farklı olanı görme, kabul etme ve öğrenme kavramları üzerine yoğunlaşıyor. Güneş Terkol yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyede, hikâye anlatımının ardından rengârenk atık kumaşlar, yün iplik ve düğme, boncuk gibi malzemeler, masalsı kompozisyonlar içeren kolajlara dönüşüyor. Çocukların hayal ettikleri karakterler eskizlere, bu eskizler ise kumaşlarla kurguladıkları kolajlara dönüşürken bir aradalık üzerine sanatçının yürütücülüğünde sohbet ediliyor.
İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi
Atölye Yürütücüsü: Güneş Terkol
Yaş Grubu: 7-12
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.
Formları Şekillendirmek yoğun ve belirgin bir biçimde forma odaklanan; ayrıca ideoloji ve göçebelik gibi kavramları imleyen, bunu gerçekleştirirken yerleşik formları çözümleyerek farklı ve yeni bağlamlar yaratan yapıtları bir araya getiriyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)