Pera Müzesi Öğrenme Programları, Uluslararası Müzeler Günü’ne özel bu program kapsamında hem çocuklar hem de öğretmenlere yönelik yüz yüze atölyeler düzenliyor.
Her yıl 18-24 Mayıs arasında kutlanan Müzeler Haftası’nın başlangıcı Uluslararası Müzeler Günü’ne özel tasarlanan 2 farklı atölyede; çocuklar için Osman Hamdi Bey’in izinde müze yolculuğuna çıkacakları bir kolaj atölyesi düzenlenirken, öğretmenler ise müzede yaratıcı drama yönteminin kullanıldığı eğlenceli ve etkileşimli bir aktiviteye dahil oluyor.
Etkinlikler ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
18 Mayıs
10.30 Müzenin Dışından Tablonun İçine
13.00 Öğretmenler için Müzede Drama
Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)