Pera Genç
13-17 Yaş
Pera Müzesi Öğrenme Programları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlere yönelik eğlenceli bir kil atölyesiyle kutluyor!
Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisine yönelik rehberli turda katılımcılar, portrelerdeki insan bedeninin iki boyutlu formunu inceliyor. Atölyede ise, beden ve hareketin kimi zaman soyut tek bir forma indirgenmiş, kimi zamansa gerçekçi tüm detaylarla donatılmış ünlü heykel örnekleri hakkında fikir sahibi olduktan sonra kil, tel, tahta çubuklar kullanarak kile hareket katan tasarımlarla özgün heykeller yaratıyor.
Kontenjan: 15 kişi
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
1857’de Beyoğlu Postacılar Caddesi’nde “El Chark Societe Photograhic” adlı bir stüdyo açan levanten kökenli Pascal Sébah, 1860 yılında fotoğraf tekniğini iyi bilen ve bu alanda Paris’te çalışmalar yapmış A. Laroche adında bir Fransızla birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Rus Elçiliği’nin bitişiğindeki stüdyosuna taşınır...
Bilgisayarları beni kızdıran, güldüren dostlarım gibi görüyorum. Bu yüzden Behar’ın koca bir salonda dans ederek temizlik yapan robotlarını görünce, hem ıssız bir odada yalnız kaldıklarını görüp üzüldüm, hem de neşeyle dans etmelerinden keyiflerinin yerine olduğunu hissedip sevindim.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)