Pera Yetişkin
Pera Müzesi Öğrenme Programları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı heykel atölyesiyle kutluyor!
Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisini, portrelerde insan bedeninin sunuluş biçimi üzerinden inceleyerek rehberli tur ile gezen katılımcılar, atölyede kil ve tel kullanarak beden çeşitliliğini yansıtan özgün heykeller yaratıyor. Heykel sanatçısı Ferzan Kaan Serdar yürütücülüğündeki atölyede, katılımcılar insanlık tarihi boyunca ten ve taş arasındaki ilişkiden hareketle form ve hareketin ifadesinde olduğu kadar iktidarın görsel temsilinde de kullanılan heykel sanatını ve bu sanatın yaratıcı olanaklarını keşfediyor.
Atölye yürütücüsü: Ferzan Kaan Serdar
Kontenjan: 15 kişi
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Kahve o kadar uzun zamandır bizimle ki, onsuz bir sosyal yaşamı düşünmek güç. Hatta sanki onunla hiç tanışmasaydık da “Bu hayatta bir şey eksik ama adını koyamıyorum.” gibi bir hisse kapılırdık. Şakası bir yana, sizce nasıl oldu da kahve insanlık tarihinin farklı dönemlerinde hep kendine has bir yer edinmeyi ve gündelik yaşamımızda bu denli kök salmayı başardı?
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)