Atölye, ilhamını Ters Yüz PƎRⱯ sergisinde bulunan Temas Fanzinleri adlı eserden alıyor. Sergi sanatçılarının İstanbul’da keşif gezisi yaparken aldıkları notlar ve yaptıkları çizimlerle dolu defterleri birbiriyle takas ederek oluşturdukları eseri inceleyen çocuklar, sergi izlenimlerini yansıtan defterler tasarlıyor. İstasyon yöntemi kullanılan atölyede, her bir çocuk bir diğerinin yaptığı çalışmaya katkıda bulunarak ekip çalışmasını deneyimliyor.
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye başına katılım bedeli: 250 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Biraz önce, yolcu salonunda vapurun hareketini beklerken aklıma bir oyun geldi. Küçükken evde, buradan epey uzakta ve geçmişte kalmış ülkemde oynadığımız, nasıl oynadığımızı bile hatırlayamadığım bir oyun. Vapura binmek için bekleyen kalabalığın arasında kendimi olduğumdan bin kat daha yalnız hissettiren cinsten.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)