Pera Engelsiz
Bu atölyede, okyanus ve denizlerin ev sahipleri olan rengarenk deniz canlılarından ilham alıyoruz. Okyanus ve denizleri temiz tutmak için ne gibi önlemler alabileceğimiz hakkında sohbet ediyor, çeşitli boyalar ve malzemeler kullanarak eğlenceli deniz canlılarımızı tasarlıyoruz.
17. İstanbul Bienali’ne yönelik olarak, eğitmen eşliğinde yapılan sergi turundan sonra özel gereksinimli öğrencilere yönelik gerçekleşen bu atölye, öğrencilerin empati duygusunu ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyor.
İlişkili Sergi: 17. İstanbul Bienali
Eğitmen: Müge Isıgöllü Sedola
Süre: 75 dakika
Kontenjan: 10 kişi
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor.
Tüketimci kültürü eleştiren bu eserden yola çıkarak Harun Çırak’tan bu şeylerin neler söylediklerini, nasıl söylendiklerini hayal etmesini istedik. Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ilk bölümde hevesle satın alındıktan sonra bir köşeye fırlatılan meyve sıkacağına kulak kabartıyoruz…
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)