Sergiyi üç boyutlu ortamda çevrimiçi olarak gezerek Isabel Muñoz’un fotoğrafladığı arkeolojik alanları inceleyen çocuklar, keşfettikleri figür ve şekillerle iki boyutlu hayali arkeolojik alanlarını yaratıyor. Ardından daire formunda üç boyutlu geçirgen bir katman tasarlayan çocuklar bu katmana ışık tutarak resimledikleri alanın farklı kısımlarını aydınlatıyor.
Malzemeler
Suluboya
Suluboya kâğıdı Işık kaynağı (el feneri ya da cep telefonu)
Karton
Kalem (karton katmanı döndürmek için)
Makas
Yapıştırıcı ya da bant
Atölye Yürütücüsü: İpek Kay
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 75 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden, çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)