Eşsiz bir hikâye anlatıcısı Paula Rego’nun yaşam öyküsü ve sanatsal pratiğinden ilhamla tasarlanan illüstratif çalışma ile katılımcılar, sanatçının heyecanlarını, motivasyonunu, sanatındaki esin kaynaklarını ve kullandığı stili yakından tanıma fırsatı buluyor. Serginin rehber eşliğinde gezilmesinin ardından kurgulanan hikâyeler, resim ve kolaj teknikleri ile anlatılıyor.
İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi
Eğitmen: Hisleri Harika - Özge Çavuşoğlu
Yaş Grubu: 7-12 yaş
Süre: 75 dakika
Kontenjan: 10 kişi
Atölye Başına Katılım Bedeli: 100 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)