Pera Yetişkin
Gelecek Hatıraları sergisini rehberli tur ile gezen huzurevi sakinleri sergideki seçilmiş eserler hakkında bilgiler ediniyor. Demans ve Alzheimer hastalarına yönelik özel hazırlanan, bilişsel olarak uyarıcı bir aktivite olan turda katılımcılar, sanatı zevkle ve ilgiyle keşfetme olanağı buluyor. Yüz yüze ya da çevrimiçi olarak gerçekleşen bu atölye çalışmasında katılımcılar, kendi hatıralarından yola çıkarak kilden figürler oluşturuyor.
İlişkili Sergi: Gelecek Hatıraları
Süre: 40 dakika (çevrimiçi) / 90 dakika (yüz yüze)
Rezervasyon ve detaylı bilgi için: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. Bienal boyunca bu sanatçıları ve eserlerini blogumuzda ele alıyoruz!
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)