Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisinden yola çıkan bu atölyede katılımcılar, sergiden seçilen kimi görsellerden ilhamla illüstratif yaklaşımlarını oluşturuyor ve yaptıkları çizimden bir yapboz tasarlıyor. Çocuklar, arkeologların tarihi eser parçalarını bir yapboz gibi bir araya getirdikleri restorasyon yönteminde olduğu gibi kendi illüstratif çizimlerinin parçalarını bir araya getirme imkânı yakalarken illüstrasyonun keyifli dünyasına adım atıyor.
Malzemeler
Yapboz şablonu (Çıktısı alınmalıdır.)
Kuru kalem
Karton
Makas
Atölye Yürütücüsü: Eda Çağıl Çağlarırmak
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 75 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden, çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Osmanlı saray ve konak haremlerinde kahve ikramı törenle yapılırdı. Önce gümüş tatlı takımı ile tatlı (reçel) sunulur, ardından kahve ikramı başlardı. Kahve güğümü, tombak, gümüş veya pirinçten yapılmış, ortasında kor ateş bulunan ve kenarlarına takılı üç zincirden tutularak taşınan sitile oturtulurdu. Sitil örtüsü ise, yuvarlak, atlas veya kadifeden, sırma, sim, pul, hatta inci ve elmas işlemeli olurdu.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)