Geleceğin evleri, günümüzde modern evlerde görmeye alışık olduğumuz Bauhaus tasarım ekolünün etkilerini devam ettirecek mi? Çocuklar Ters Yüz PƎRⱯsergisinden ilham alan atölyede, Bauhaus’ta geliştirilen iç mekân anlayışına dayanan farklı ölçeklerde tasarımlara dair bilgi ediniyor ve sıkça kullandıkları sandalyeler hakkında deneyimlerini paylaşıyor. Hep beraber, farklı oturma biçimleriyle ilgili 1:1 ölçekte çizimler ürettikten sonra, her çocuk geleceğin evleri için hayal ettiği sandalyeyi önceden hazırlanmış basit geometrik şekillerle tasarlıyor. Atölye sonunda, her katılımcı tasarımını sunup, tasarladığı sandalyeyi sergiliyor.
Atölye Yürütücüsü: İpek Kay
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Benden beklemiyordu bunu. Ben de o gün o anda evlilik kararı alacağımızı beklemiyordum. Birden bire ama tamamen de günümüze uygun olup bitti her şey. Evlilik fikri aynı anda aklımızdan geçmiş, aynı anda gülümsemiş, aynı anda gözümüzü kapatıp aynı anda gözümüzü açmıştık.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)