Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisine özel olarak tasarlanan atölye ile çocuklar sosyal-duygusal öğrenme süreçlerine aktif olarak dahil oluyor. Atölyede bir objenin, müzede sergilenen bir esere dönüşme yolculuğu; doğaçlama çalışmaları ile canlandırılıyor. Çocuklar merak, farkındalık, yaratıcılık, hayal gücü ile şekillenen bir keşif ve paylaşım deneyimi yaşıyor.
Atölye yürütücüsü: Gül Bulut – MÜZ e.d.e. (Eğitim Drama Etkinlik)
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 60 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
"Tarkovsky’nin ilk filmlerini keşfetmem, tam bir mucizeydi. Kendimi daha önceden hiç anahtarlarına ulaşamadığım bir kapının önünde buldum. Her zaman açıp ötesine geçmek istediğim bir kapı… Sonunda biri, nasıl söyleyeceğimi bilemediğim şeyleri ifade etmişti. Benim için Tarkovsky en büyük film yapımcısıdır.”
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)