Pera Çocuk
7-12 Yaş
17. İstanbul Bienali’nin kavramsal yola çıkış noktası olan kompostlaşma sürecinden ilham alıyor, gözümüzü toprağın altı ve üstü arasındaki canlılık, enerji ve besin döngüsüne çeviriyoruz. Sünger, keçe, guaj boya gibi malzemeler aracılığıyla; bitkiler, bakteriler, solucanlar ve diğer toprak canlıları arasındaki bu döngüyü kağıt yüzeylerimizin üzerine resmediyoruz. Bir parçası olduğumuz doğa ve onun diğer unsurlarına farklı bir gözle bakarken hayal gücümüzü geliştiriyoruz.
İlişkili Sergi: 17. İstanbul Bienali
Yaş Grubu: 7-12
Süre: 90 dakika
Kontenjan: 10 kişi
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor. Sanatçının, Osmanlı’nın İngiltere’ye gönderdiği ilk elçi Yusuf Agah Efendi yorumlarını, her ay Pera Müzesi Blog’undan takip edebilirsiniz.
Batılı ressamların İstanbul’u konu alan resimleri söz konusu olduğunda Haliç çok özel bir yere ve öneme sahiptir. Topkapı Sarayı ve anıtsal yapıların yer aldığı Tarihi Yarımada’yla, batılıların konakladığı, yabancı elçiliklerin yer aldığı Galata’yı birbirinden ayıran bu su kütlesi, geçişimli bir sınır gibidir adeta.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)