Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisindeki eserleri rehber eşliğinde gezen çocuklar, atölyede masal anlatımı yöntemiyle bir zaman tüneline giriyor ve boya üretiminin tarihçesini öğreniyor. Ardından yağlı boya öncesi dönemde, eski insanların yaptığına benzer şekilde, bitki ve baharat tozu gibi doğal malzemelerle boyalar üreten ve sergide karşılarına çıkan motifleri çizen çocuklar, bunları ürettikleri boyalarla renklendiriyor.
Atölye Yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)