Pera Çocuk
11-12 Yaş
Pera Müzesi Öğrenme Programları ve Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çevrimiçi yaratıcı drama atölyeleriyle kutluyoruz. Günümüz dünyasında, sanat, medya ve teknoloji hızla değişip dönüşüyor. Bu uyumlanma süreci içinde insanlar yeniliklere ayak uydurmak için büyük bir çaba sarfediyorlar. Bu değişimin içinde çocuklar nerede, sanat ve teknoloji nasıl gelişiyor ve bizleri nasıl etkiliyor? Tüm bu soruların cevabı, sanatın sonsuz hayal gücünde saklı. Değişime giden yolda, sanatı, medyayı ve teknolojiyi bir yaratıcı drama buluşması aracılığıyla inceliyoruz.
İlişkili Sergi: Ve Şimdi İyi Haberler
Eğitmen: Çağdaş Drama Derneği Gönüllüleri
Yaş: 11-12
Kontenjan: 20 kişi
Süre: 105 dakika
Malzemeler
A4 Kağıt (2 Adet)
Boya Kalemleri
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
iş birliğiyle
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Hafıza nesneleri ilişkilendikleri coğrafyanın da hafızasını taşır. Temel maddesi toprak olan seramikler üretildikleri coğrafyaya doğrudan bağlanır: Toprakla birebir ilişki kuran seramik, üretildiği toprağın hafızasını da barındırır. Kütahya’nın kaolini bol, dolayısıyla da seramik üretimine elverişli toprağı burada çeşitli tekniklerin gelişmesine ve seramik atölyelerinin kurulmasına sebep olmuştur.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)