Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu, “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisini ve Osman Hamdi Bey Bölümü’nü dijital ortamda rehberli tur ile gezen çocuklar Osman Hamdi Bey’in ünlü eseri “Kaplumbağa Terbiyecisi”nden ilhamla temel çizim yönergeleri eşliğinde kaplumbağa resmi yapıyor.
Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu “Kahve Molası” sergisine yönelik dijital rehberli turun ardından ise çocuklar kahve fincanlarını tasarlıyor. Çizimlerini hayal güçleri aracılığıyla boyalarla renklendiriyor.
Detaylı bilgi için: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Malzemeler:
Renkli boya kalemleri
Kağıt
Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. Bienal boyunca bu sanatçıları ve eserlerini blogumuzda ele alıyoruz!
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)