Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek, insanlık tarihinin geçmişine bir yolculuk yapan çocuklar, o dönemin üretimleri olan taş heykeller hakkında bilgi ediniyor. Ardından müzeciliğin tarihçesi ve bilinmeyen gizemli yanlarının izini sürerek eser sergileme yöntemlerinin günümüze kadar ne şekillerde geldiği hakkında bilgi edinen çocuklar yeni nesil teknolojiler aracılığıyla sergideki fotoğraflardan ilhamla kendi hologramlarını oluşturuyor.
Malzeme: Hologramı kendi cihazı ile deneyimlemek isteyen katılımcıların, atölye çalışmasında kullanılmak üzere yanlarında tablet (ya da akıllı telefon) getirmeleri tavsiye edilir. Cihaz getirmeyecek olanlar da atölyeye katılarak, atölyede ortak bir cihazdan süreci deneyimleyebilecektir.)
Atölye yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin, Gamze Çevik
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)