Pera Genç
13-17 Yaş
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu'ndan yapılan tematik bir seçkiden oluşan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisine özel atölye ile gençler sosyal-duygusal öğrenme süreçlerine aktif olarak dahil oluyor. Doğaçlama, canlandırma ve oyunlar içeren bu atölye, atölye alanında başlayarak sergi salonunda devam ediyor. Gençler sanatın rehberliğinde diplomasi tarihinin dolambaçlı yollarında gezinirken ilgi çekici kişiliklerle ve resimlerin görünenden fazlasını barındıran hikâyeleriyle tanışıyor.
Atölye yürütücüsü: Gül Bulut – MÜZ e.d.e. (Eğitim Drama Etkinlik)
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 120 dakika
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)