Öğretmenler
Düştüğümüzde ve bir yerimiz yaralandığında ne yapmamız gerektiğini biliyoruz ama kalbimiz kırıldığında, başarısız olduğumuzda, kaygılandığımızda ya da zor bir hayat deneyimi ile karşılaştığımızda aslında ne yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Bu tür durumlara nasıl yaklaşırsak iç dünyamızda büyüyerek kontrolden çıkmalarını engeller ve iyi oluşumuzu destekleriz? Bu atölyede öğretmenler, Gelecek Hatıraları sergisini rehberli tur ile gezdikten sonra; üç temel unsuru “kendine iyi bakmak, empati ve bilinçli farkındalık (mindfulness)” olan, hem kendilerine hem de öğrencilerine uygulayabilecekleri “Duygusal İlk Yardım” beceri setini öğreniyor.
Atölye yürütücüsü: Suzi Amado
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)