Kahve Molası sergisini gezerek doğal ve bitki bazlı boyalarla oluşturulmuş bitkisel motifleri inceleyen çocuklar, permakültür ilkeleri ile etrafımızdaki bitki örtüsünün incelendiği atölyede, yaratıcılık ve doğayı bir arada keşfediyor. Sürdürülebilir tarım olarak da adlandırılan permakültür ile ilgili teorik bilgi alan çocuklar, hangi bitki türlerinin bir arada yaşamaktan hoşlandığını öğreniyor. Çocuklar atölye çalışmasında kolaj ve bitki baskısı tekniklerini de kullanarak rengarenk bahçelerini resmediyor.
Atölye Yürütücüsü: Pley Studio
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)