Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar ve Osman Hamdi Bey sergilerini rehber eşliğinde gezen çocuklar, oryantalist tabloların büyülü dünyasından ilham alıyor. Atölyede çocuklar, Kaplumbağa Terbiyecisi’nin görünmeyen kısmını hayal ederek karışık teknikle kağıda aktarıyor. Ardından Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk Sanal Gerçeklik Deneyimi aracılığıyla tablonun içerisine giren çocuklar; kendi hayal ettikleriyle, dijital olarak kurgulanmış alanın benzerlik ve farklılıkları üzerine sohbet ediyor.
Kontenjan: 8 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Jean-Léon Gérôme, 19. yüzyıl ikinci yarısının en tanınmış sanatçıları arasında yer alır. Akademik resmin en ateşli savunucularından olan Gérôme, İzlenimcilik gibi modern akımlara karşı kişisel bir savaş yürütmüştür. Yaşamının son dönemlerinde, karşı çıktığı akımların yükselişiyle eski popülerliğini kaybetmeye başlasa da 20. yüzyılda da pek çok başka akademik ressam gibi unutulup gitmemiştir.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)