Bazı hikâyeler hayata bakış açınızı kökten değiştirebilir! Bazı filmler vardır izleyince önünüzde yeni bir pencere açılır... Türkiye’ye yayılan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, belgesellerin gücünden faydalanarak sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermek amacıyla izleyicilerle buluşuyor.
SYFF her sene olduğu gibi izleyicisine ilham ve güç veren, sorunlar karşısında bir şeyler yapabileceğini hissettiren filmlerle dolu bir program sunuyor. Pera Film seçkisindeki 8 film ile gündemdeki olumsuz olayların bombardımanı sırasında bize ulaşmayan, dünyanın farklı köşelerinden çözüm barındıran gerçek hikâyelerle izleyiciyi harekete geçmeye teşvik ediyor.
Filmlerin ardından müzisyenler ve izleyiciyle sohbet etmek üzere davet edilen, Türkiye'de benzer konularda çalışmalar yürüten kişiler festival programını zenginleştirecek.
Gösterimler ücretsizdir, yerler sınırlıdır. Rezervasyon alınmamaktadır.
Pera Film Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Programı
Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali
8 Kasım
11.00 Bu İş Başka
12.45 Ebediyen
9 Kasım
12.00 Baraj Devri
14.15 Sürmeye Devam: Otomobil Rüyası
Akış
16.00 Torre David: Dünyanın En Yüksek İşgal Evi
16.25 Sınırsız Vizyon
17.10 Kimin Umurunda?
8 Kasım
11.00 Bu İş Başka
12.45 Ebediyen
9 Kasım
12.00 Baraj Devri
14.15 Sürmeye Devam: Otomobil Rüyası
Akış
16.00 Torre David: Dünyanın En Yüksek İşgal Evi
16.25 Sınırsız Vizyon
17.10 Kimin Umurunda?
Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.
Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)