Pera Müzesi Öğrenme Programları ve Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 24 Nisan 2022 tarihinde çevrimiçi yaratıcı drama atölyeleriyle kutluyoruz. Pera Müzesi’ni çevrimiçi ortamda keşfediyor, çocukların yaratıcı drama yöntemiyle doğaçlama yeteneklerine odaklanıyoruz.
Pera Müzesi’nin “Ve Şimdi İyi Haberler” isimli süreli sergisinden ilhamla, 7-8, 9-10 ve 11-12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan atölyelerde, yaratıcı drama yöntemi ile eğleniyor, oyunlar oynuyor ve canlandırmalar yaparak müzede eşsiz bir yolculuğa çıkıyoruz. Sergileri, yaratıcı dramanın büyülü oyunlarıyla 3 boyutlu olarak ziyaret ediyor, müzenin izleyicisi olmakla kalmıyor, sergilerin heyecanlı serüvenine dahil oluyoruz. Hayallerimizi, düşüncelerimizi sanatla ifade ederek özgün eserlerimizi üretiyoruz. Pera Müzesi’ndeki bu etkileyici çevrimiçi yolculuğa davetlisiniz!
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
iş birliğiyle
24 Nisan
10.30 Pera’dan Uzaktaki Yakınlara
11.45 Bir Dünya Bir Fotoğraf
13.15 Değişime Giden Yolda Dönüşmek
İlişkili Sergiler
Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor.
Isabel Muñoz, dünyanın çeşitli coğrafyalarından insanları ve kültürleri konu alan etkileyici monokromatik portreleriyle tanınan, çalışmaları dünya çapında çok sayıda galeri ve müzede sergilenmiş İspanyol bir fotoğrafçı. Bana göre Muñoz'un fotoğraflarının uluslararası alanda bu denli önem taşımasının başlıca nedeni, özellikle farklı kültürlerin doğasını ve estetiğini yansıtmak üzere çektiği portrelerinde kendini gösteren olağanüstü yeteneği.
Bir süredir bu denli geniş ölçekte tecrübe etmediğimiz bir salgına tanıklık ediyoruz: Covid-19. Etrafımızı birdenbire ve hızla saran, hayatımızda öncelik olarak belirlediğimiz birçok şeyin önüne geçen bu virüs, bizleri alışkanlıklarımızı yeniden düşünmeye mecbur bırakıyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)