Pera Film’in Sinematik Mektuplar: Bir Yönetmenden Diğerine programı, 2005 ile 2011 yılları arasında 10 yönetmen arasındaki mektuplaşmaları konu alıyor. Mektuplar, Hispanik bir yönetmen ile uzak bir coğrafyada yaşayan bir meslektaşı arasında gerçekleşiyor. Bu beş çiftin her biri, günümüz film sanatının tanınan önemli yönetmenlerinden: José Luis Guerín (Barselona) ve Jonas Mekas (New York), Isaki Lacuesta (Girona) ve Naomi Kawase (Nara), Albert Serra (Banyoles) ve Lisandro Alonso (Buenos Aires), Jaime Rosales (Madrid) ve Wang Bing (Şensi), Fernando Eimbcke (Meksiko) ve So Yong Kim (Busan/New York). Centre de Cultura Contemporània de Barcelona tarafından derlenen program, günümüz sinemasındaki farklı sinematografik imzaları bir araya getiren bir seri deneme-filmden oluşuyor.
Etkinlik kapsamında, programda yer alan yönetmenlerden Albert Serra ile bir söyleşi gerçekleştirilecek. 1975 doğumlu Katalan yönetmen Albert Serra, 2006’da Honor of the Knights (2006) ve Birdsong (2008) filmleri ile Cannes Film Festivali’ne katılmıştı.
Her bir gösterim indirimli müze giriş bileti (8 TL) ile izlenir. Rezervasyon alınmamaktadır.
17 Ekim
20.00 José Luis Guerín – Jonas Mekas Mektuplaşması
18 Ekim
14.00 Albert Serra – Lisandro Alonso Mektuplaşması
19.00 Isaki Lacuesta – Naomi Kawase Mektuplaşması
Fernando Eimbcke – So Yong Kim Mektuplaşması
19 Ekim
24 Ekim
18.00 Jaime Rosales – Wang Bing Mektuplaşması
19.00 Albert Serra – Lisandro Alonso Mektuplaşması
30 Ekim
19.00 Isaki Lacuesta – Naomi Kawase Mektuplaşması
Fernando Eimbcke – So Yong Kim Mektuplaşması
31 Ekim
19.00 Jaime Rosales – Wang Bing Mektuplaşması
20.00 José Luis Guerín – Jonas Mekas Mektuplaşması
17 Ekim
20.00 José Luis Guerín – Jonas Mekas Mektuplaşması
18 Ekim
14.00 Albert Serra – Lisandro Alonso Mektuplaşması
19.00 Isaki Lacuesta – Naomi Kawase Mektuplaşması
Fernando Eimbcke – So Yong Kim Mektuplaşması
24 Ekim
18.00 Jaime Rosales – Wang Bing Mektuplaşması
19.00 Albert Serra – Lisandro Alonso Mektuplaşması
30 Ekim
19.00 Isaki Lacuesta – Naomi Kawase Mektuplaşması
Fernando Eimbcke – So Yong Kim Mektuplaşması
31 Ekim
19.00 Jaime Rosales – Wang Bing Mektuplaşması
20.00 José Luis Guerín – Jonas Mekas Mektuplaşması
Sinematik Mektuplar: Bir Yönetmenden Digˆerine programı, 2005 ile 2011 yılları arasında 10 yönetmen arasındaki mektuplas¸maları konu alıyor. Mektuplar, Hispanik bir yönetmen ile uzak bir cogˆrafyada yas¸ayan bir meslektas¸ı arasında gerçekles¸iyor. Bu bes¸ çiftin her biri, günümüz film sanatının tanınan önemli yönetmenlerinden.
1857’de Beyoğlu Postacılar Caddesi’nde “El Chark Societe Photograhic” adlı bir stüdyo açan levanten kökenli Pascal Sébah, 1860 yılında fotoğraf tekniğini iyi bilen ve bu alanda Paris’te çalışmalar yapmış A. Laroche adında bir Fransızla birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Rus Elçiliği’nin bitişiğindeki stüdyosuna taşınır...
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)